WhatsApp Nedir ? WhatsApp İNDİR

Whatsapp , android , ios ,tablet ve bilgisayar gibi cihazlar üzerinde kullanarak arkadaşlarınızla yada eklediğiniz insanlarla yazı ,resim ve konumuzu paylaşabileceğiniz ,videolu ve sesli görüşme yapabilmenizi sağlayan ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Whatsapp ‘a sahip olduğunuz ve whatsappı desteklediğinden emin olduğunuz tüm telefonlarda kendi telefon numaranızla kayıt gerçekleştirmeniz gerekiyor.Whatsapp’ı kurmak , kullanmak ve mesajlaşmak için gereklidir.

Whatsapp , sizin tl bakiyenizi yada dakikalarınızı kullanmaz , sadece internet kullarak tüm yukarıda saydığımız sesli görüşme , videolu görüşme , resim , yazı ve konum atma gibi tüm işlemleri yapabilmenizi sağlar.
Whatsapp sayesinde kaydınızı gerçekleştirdiğiniz andan itibaren tüm telefon rehberinizdeki kişileri bulur ve whatsapp kullananları sizin için göstermeye  başlar.O andan itibaren whatsapp uygulamasını açıp bu kişilerinizi görebilir onlara yazmaya başlayabilirsiniz.Whatsapp bir çok kişinin söylediği ve bildiği gibi zor değil basit ve kullanımı kolay herkesin rahatlıkla kullabileceği bir programdır.Ayrıca internetinizi çok fazla harcar diyenlere de inanmamanız önerilir.
Whatsapp kullanmaya karar verdiyseniz  sahip olduğu bazı ayarlamarı yapmanız gerek örneğin , durum mesajınız , avatar resminiz gibi…Ayrıca bunların herkes tarafından mı yoksa sadece sizin yada kişileriniz tarafından mı görüntüleneceğini yine kendiniz ayarlamalısınız.Ayrıca grup sohbetleri açabilir ayrı ayrı bu gruplara isimler verebilir arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz.Whatsapp uygulaması sahip olduğu uçtan uca şifreleme özelliği ile mesajlarınızın üçüncü kişiler tarafından erişilmesini imkansız kılmaktadır.

WhatsApp 2017 güncellemesi

Whatsapp’ı bir kaç yıl önce kendi şirket bünyesine alan Facebook.com yani Mark Zuckerberg tarafından sürekli geliştiriliyor.Son güncelleme ile birlikte snapchat vari bir durum paylaşımı yapmanızı sağlıyor.Durum belirtilmesi gün içinde anlık bir durumunuzu , sizi ifade eden bir sözü paylaşarak 24 saat içinde kişilerinizin görmesine sunabiliyorsunuz.Bu değişiklikler 2017 itibari ile whatsapp’a gelen değişimlerdir.

WhatsApp indir ( kur ve kullanmaya başla )

Whatsapp’ın tüm platform ve cihazlarda kullanılabildiğini belirtmiştik.İster tablet , ister akıllı telefonlaranıza ( ios  , android , windows ) yada bilgisayarlarınıza kurulum gerçekleştirerek mesajlaşma olanağı sağlıyor.Aşağıdaki bağlantılardan whatsapp indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Whatsapp uygulaması nedir ve uygulamaya dair sizlere kısa ve özetce anlatmaya çalıştık.Bir sonraki whatsapp ile alakalı makalemiz whatsapp’ın nasıl kullanıldığına dair olacaktır.

Whatsapp’tan bir görüntü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir